Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Targus vydáva dezinfekčné svetlo pre klávesnicu a antibakteriálný batoh

Targus vydáva dezinfekčné svetlo pre klávesnicu a antibakteriálný batoh
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
12. 1. 2021
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Targus za dlhodobo zaoberá výrobou rôznych doplnkov a príslušenstva a jej najnovšie produkty, ktoré boli predstavené v rámci veľtrhu CES 2021, sa zamerali na tri hlavné témy: prenosnosť, udržateľnosť a samozrejme na udržanie zdravia počas globálnej pandémie.

Hlavnými novými produktmi spoločnosti Targus sú antibakteriálny batoh 2Office a dezinfekčné UV-C LED svetlo. Posledný menovaný produkt je navrhnutý tak, aby bol umiestnený nad klávesnicou a počítačovou myšou, na ktoré vyžaruje UV-C svetlo. To pomáha eliminovať zdraviu škodlivé mikroorganizmy, vírusy a baktérie, ktoré by sa mohli na tomto počítačovom príslušenstve nachádzať.

Dezinfekčné UV-C LED svetlo pre klávesnicu a počítačovú myš.

Toto UV-C svetlo sa pritom automaticky zapína každú hodinu a svieti po dobu piatich minút. Používatelia sa nemusia báť, žeby museli kvôli tomu prerušiť svoju prácu. Svetlo totiž pomocou pohybových senzorov zistí, či sa počítač aktívne používa a počká so začiatkom čistiaceho cyklu dovtedy, kým nebude neprestane používateľ pracovať.

Druhý predstavený produkt, batoh 2Office, do ktorého sa zmestia notebooky s veľkosťou až 17,3 palca, má antibakteriálny povlak na „kľúčových bodoch dotyku“. Tento batoh by mohol byť užitočný v prípadoch, ak musí ísť používateľ niekam von počas súčasnej pandémie.

Antibakteriálny batoh 2Office a antibaktriálne tašky na tablety.

Spoločnosť Targus tiež oznámila antibakteriálne tašky na tablety, spolu s antibakteriálnymi fóliami na ochranu súkromia pre vybrané počítačové monitory a displeje notebookov. Okrem toho do portfólia pribudlo odolné puzdro pre smartfón Samsung Galaxy Tab Active 3.

Antibakteriálne fólie na ochranu súkromia sa cenovo pohybujú medzi 35 až 185 dolármi a už sú dostupné. UV-C svetlo pre klávesnicu a počítačovú myš, spolu s batohom 2Office a taškami na tablety by mali byť dostupné na jar. Ceny týchto produktov zatiaľ neboli uvedené.

Dezinfekčné UV-C LED svetlo pre klávesnicu a počítačovú myš.