Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Konzola ovládaná smartfónom prináša stolové hry do televízorov

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
7. 9. 2023
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Hoci je hranie stolových hier s rodinou a priateľmi obľúbená činnosť, staré hry s krabicami plnými figúrok a kariet majú svoje nevýhody. Môžu sa stratiť alebo poškodiť, no a mladší hráči môžu mať problém sa nadchnúť pre niečo, čo nie je moderné. Aj preto vznikla herná konzola GameNite, ktorá umožňuje skupinám ľudí hrať stolové hry ovládané smartfónom na ich televízore.

Herná konzola GameNite vo veľkosti dlane je schopná uložiť množstvo digitálnych hier a jednoducho sa pripojí k štandardnému televízoru prostredníctvom portu HDMI. Tento televízor zobrazuje zdieľanú hernú „dosku“, ktorú si prezerá každý v miestnosti, zatiaľ čo smartfón každého hráča zobrazuje ovládacie rozhranie.

Konzola pre hranie stolových hier GameNite.

Používanie existujúcich smartfónov ako ovládačov nielen pomáha udržať veľkosť a náklady systému na nízkej úrovni, ale tiež umožňuje, aby každá hra mala svoje vlastné jedinečné rozhranie prehrávača s dotykovou obrazovkou. Smartfóny hráčov sú pritom bezdrôtovo prepojené s konzolou cez domácu Wi-Fi sieť.

Zariadenie sa bude dodávať s piatimi predinštalovanými hrami vytvorenými vývojármi systému. To znamená, že prístupom k online obchodu cez konzolu by používatelia mali mať možnosť vybrať si medzi mnohými ďalšími hrami vytvorenými inými spoločnosťami. Tvorcovia dúfajú, že keď sa platforma skutočne uchytí, budú k dispozícii aj klasické stolové hry ako Monopoly.

Konzola pre hranie stolových hier GameNite.

Pokiaľ ide o špecifikácie, samotná konzola meria 119 x 119 x 25 milimetrov, váži 249 gramov. Je vybavená 2-jadrovým procesorom Intel Celeron 2,8 GHz, spolu so 4 GB operačnej pamäte RAM, 64 GB úložiskom, integrovanou grafikou Intel a operačným systémom Linux. Vývojári hier sú vyzvaní, aby kontaktovali spoločnosť RecBox, ktorá vyrába konzolu GameNite, a požiadali o bezplatnú vývojovú súpravu.

Konzola pre hranie stolových hier GameNite.

Konzola pre hranie stolových hier GameNite sa dá získať prostredníctvom podpory startup kampane na portáli Indiegogo v sume od 140 EUR. Za predpokladu, že sa podarí vyzbierať požadovaný finančný obnos na spustenie výroby a všetko pôjde podľa plánu, prvé konzoly by mali byť zasielané v decembri tohto roku.