Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

kSafe: Motivačná schránka zamkne pred vami pokušenie

kSafe: Motivačná schránka zamkne pred vami pokušenie
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
31. 3. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

kSafe je inteligentná bezpečnostná schránka, ktorá svoj obsah sprístupní iba pri splnení určitých podmienok, ktoré používateľ tejto schránke nastaví. Môže sa tak stať odkladacím priestorom pre rôzne pokušenia vo forme sladkostí, ovládačov od televízora či herných konzol a podobných vecí, ktoré chce používateľ uschovať.

Motiváciou môže byť, že po splnení zadanej činnosti, ako je napríklad navštívenie posilňovne sa kSafe otvorí a odmení používateľa. Schránka vo valcovom tvare sa dá nastaviť prostredníctvom mobilného zariadenia bežiaceho na operačnom systéme iOS alebo Android.

kSafe

Po previazaní aplikácia informuje schránku, že ste naozaj prešli alebo prebehli vami stanovenú vzdialenosť, či inú činnosť a schránka sa otvorí. Používateľ si môže tiež navoliť navštívenie určitého miesta cez GPS súradnice, ak sa tam naozaj dostane, smartfón pošle schránke o tom správu.

Progres navolenej činnosti sa dá sledovať aj priamo na kSafe, kedy sa po stlačení tlačidla na zariadení rozsvietia LED diódy umiestnené v kruhu na vrchnáku zariadenia. Ak máte za sebou napríklad 25 percent splneného cieľa, svietiť bude len štvrtina LED diód.

kSafe

kSafe sa tiež dá nastaviť na otváranie v určitý deň alebo hodinu počas dňa a samozrejme slúži ako normálna bezpečnostná schránka, kedy sa dá navoliť jej otváranie cez prednastavené heslo v aplikácii smartfónu.

Start-up kampaň prostredníctvom portálu Kickstarter síce stále beží, no potrebné prostriedky autori kSafe už vyzbierali, takže by sa ich produkt mohol začať dodávať v bielej alebo čiernej farbe na začiatku októbra tohto roku.

kSafe