Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Prvá dostupná flexibilná čítačka kníh

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
27. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Zaujímavá, flexibilná čítačka pochádza z Ruska. Volá sa Flex One a vlastní ohybný polymérový displej. Väčšina jej tela je hrubá len 4 milimetre. Telo má pokryté gumou a sú v ňom vsadené tlačidlá na ovládanie. Displej totiž nie je dotykový. Čítačka obsahuje mikro USB port a úložná kapacita pamäte je 8 GB.

Táto čítačka je mostom medzi klasickými pevnými čítačkami a budúcnosťou v podobe flexibilných, časom skladacích čítačiek. Flex One je totiž zatiaľ iba mierne ohybná. Je to však čerstvý vánok z Ruska a je prvou dostupnou čítačkou svojho druhu. Väčšina jej tela má len 4 mm, no elektronika potrebovala pre seba predsa len trochu viac priestoru, a tak v najhrubšom mieste je to 9 mm. Tvorí to však pohodlný grip na uchopenie. Displej je veľký 6 palcov a rozlíši 1024 x 768 bodov, je polymérový a – ohybný. Existuje však upozornenie od výrobcu, že to netreba s tou ohybnosťou preháňať, aby nedošlo k poškodeniu.

Povrch čítačky je gumený a obsahuje v sebe integrované tlačidlá, pretože displej nie je dotykový. Svoje zadania čítačke tak dávate cez menu a nie ťukaním na obrazovku, ako sme si už zvykli. Čítačka neobsahuje možnosť dátového pripojenie, no má mikro USB konektor, ktorým sa dá problém vyriešiť. Podporuje formáty TXT, RFT, PDF, DOC, CHM, HTML, EPUB, FB2 a DJVU, otvorí i RAR a ZIP. Veľkosť úložného priestoru je 8 GB.