Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Ochranné rúško MaskFone má Bluetooth súpravu pre telefonovanie

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
13. 1. 2021
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Či sa nám to páči alebo nie, vyzerá to tak, že ešte dlho budeme nosiť ochranné rúška. Počas pandémie sa tak objavuje množstvo zaujímavých technológií. Je tomu tak aj v prípade rúška MaskFone, ktoré okrem ochrany proti konronavírusu poskytne nositeľom aj Bluetooth slúchadlá a mikrofón pre prijímanie telefónnych hovorov a prehrávanie hudby zo smartfónu.

Umývateľné ochranné rúško MaskFone z dielne spoločnosti Binatone je vybavené tromi filtrami PM2,5 a jedným filtrom FFP2 (N95). Toto rúško v sebe kombinuje ochranu, pohodlie a technológiu, ktorá pomôže znížiť potrebu odstraňovať rúško z tváre, aby mohol človek telefonovať bez utlmeného hlasu. Ku káblovej sponke, ktorá sa zachytáva okolo uší, sú totiž pripevnené Bluetooth slúchadlá do uší a v rúšku je zabudovaný mikrofón, ktorý údajne zachytáva kryštálovo čistý hlas nositeľa počas telefonických hovorov zo spárovaného smartfónu.

Ochranné rúško MaskFone s integrovanou Bluetooth súpravou pre telefonovanie.

Na samotnom rúšku sú umiestnené tlačidlá pre spustenie a pozastavenie prehrávania a tlačidlá pre ovládanie úrovne hlasitosti. Samozrejmosťou je integrácia Bluetooth súpravy s digitálnymi asistentmi Apple Siri a Asistent Google. Používateľ tak môže pohodlne prehrávať obľúbenú hudbu zo streamovacích služieb pomocou hlasového ovládania. Batéria má výdrž okolo 12 hodín používania Bluetooth súpravy na jedno nabitie.

Ochranné rúško MaskFone s integrovanou Bluetooth súpravou pre telefonovanie.

Ochranné rúško MaskFone s integrovanou Bluetooth súpravou pre telefonovanie bolo predstavené počas veľtrhu CES 2021. Je už dostupné na stránkach výrobcu za cenu 49,99 dolárov. Balíček 5-tich vymeniteľných filtrov FFP2 (N95) stojí 19,99 dolárov, zatiaľ čo balíček 30-tich vymeniteľných filtrov PM2,5 vyjde rovnako na 19,99 dolárov.

Ochranné rúško MaskFone s integrovanou Bluetooth súpravou pre telefonovanie.