Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

NAY: Kávovar De’Longhi ETAM 29.510b

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
9. 1. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Taliansky výrobca De’Longhi, ktorý už roky prináša pôžitok z kávy, rozšíril rady svojich domácich kávovarov o poloautomatické espresso ETAM 29.510b. Kompaktný pomocník sa rozmermi vtesná i do menších priestorov. Elegantným čiernym dizajnom s chrómovými prvkami bude pritom neprehliadnuteľnou dominantou každej kuchyne.

Kávovar je dostatočne výkonný. Má totiž 1450W. Táto sila sa prejaví napríklad pri rýchlosti zahrievania vody. Mimochodom práve teplota vody sa dá v kávovare nastaviť podľa požiadaviek a podľa nastavenia sa potom pri zahrievaní rozsvieti kontrolka príslušnou farbou.

Všetko sa nastavuje na dotykovom Soft Touch Control paneli, ktorý je zároveň ďalším dizajnovým prvkom a prináša kávovaru jednoduché ovládanie. Ikony so symbolmi sú jemne podsvietené a intuitívne reagujú i na jemný dotyk prstov.

Do zásobníka sa vtesná 150 gramov kávových zŕn. Pod krytom je zabudovaný tichý mlynček s 13timi nastaveniami hrubosti mletia. Od hrubo namletej suroviny až po najjemnejšie zomletie pre výraznú a intenzívnu chuť kávy. Kryt pritom dobre tesní a takto uchová správnu arómu suroviny.

Nápoj sa však dá pripraviť i z pomletej kávy, ktorá sa vsypáva priloženou odmerkou cez samostatný otvor. Stroj disponuje voliteľnou funkciou automatického vypnutia s nastaviteľným časom. Energiu však šetrí aj v režime Stand by.

Nádržka na vodu má objem 1,3 litra a vodu možno zmäkčiť pridaním filtra. Nielenže sa tak zlepší chuť nápoja, ale kávovar sa vyhne prípadným vápenatým usadeninám.

Na displeji sú dva otočné ovládače. Pre voľbu horúcej vody alebo pary a pre nastavenie intenzity chute kávy.

Nie je pravidlom, že pri kávovare nájdeme výškovo nastaviteľný výtok. Etam ju však má.

Na podstavec sa zmestia dve robustné šálky a nie náhodou. Prístroj totiž pripraví s funkciou "Doppio +" ešte väčšie dvojité espresso a do dvoch šálok naraz, pričom zachová silu chute a intenzitu arómy.

Pre milovníkov veľkej prekvapkávanej americkej kávy je určené tlačidlo LONG. Stroj ju pripraví pomalým nízkotlakovým spôsobom. Výsledkom je káva s jemnou chuťou, ktorú si môžete vychutnať kedykoľvek počas dňa.

Alebo máte radšej Cappuccino, Latte, či Latte Macchiato? Žiaden problém. Tryska vedľa výtoku je určená na spenenie horúceho mlieka. Vytvorí hodvábnu penu podľa priania. Prípadne si dokážete vytvoriť až 13 vlastných nastavení pre akékoľvek chute.

Navyše, na pripravený nápoj, na nedostatok vody, zŕn alebo na akékoľvek hlásenie, upozorní stroj zvukovým signálom. Kávovar sa dokáže o seba postarať funkciou samo odvápnenia a samočistenia. O doliatie prostriedku pre odvápnenie požiada raz za čas sám.

Žiadne starosti, len chvíle radosti. Ak teda patríte k milovníkom kvalitnej kávy, De’Longhi ETAM 29.510b bude skutočne verným spoločníkom pri rannej horúcej šálke.

(Toto produktové video vzniklo v spolupráci s NAY Elektrodom a produkt si môžete zakúpiť tu.)