Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

NAY: TECH novinky v spolupráci s NAY Elektrodom - 20. časť

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
27. 2. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Pravidelné novinky, ktoré prinášajú prehľad zo sveta technológií, vytvorené v spolupráci so spoločnosťou NAY.

TCL H 9700 je televízor s uhlopriečkou 55 palcov a rozlíšením Ultra HD, ktorý však pre vernejšie zobrazovanie farieb používa najnovšiu technológiu s názvom Quantum Dot. Sú to vlastne nano - kryštály, ktoré vyžarujú základné farby na ploche 20 nano metrov, čím sa dosiahne presná farebná sýtosť zelenej, červenej a modrej farby. Podľa výrobcu táto technológia prekonáva aj OLED displeje, keďže nové televízory vedia zobraziť až 110 percent z farebnej škály štandardu NTSC.

S vlastnou zobrazovacou technológiou prichádza aj známy kórejský výrobca, ktorý uviedol nový rad LCD televízorov so zakrivenou obrazovkou pod označením SUHD, čiže Super UHD. Pomocou nej dokážu tieto televízory vylepšiť kvalitu obrazu rozšírením jeho farebnej škály pri zvýšenom kontraste a jase. Základom je nano - kryštálový polovodič, ktorý prenáša rôzne farby svetla podľa ich veľkosti. Vďaka tomu tieto televízory môžu dosiahnuť čistotu a vernosť farieb aj pri rôznych svetelných úrovniach.

Japonská Sony predstavila sériu až 10 modelov LED televízorov BRAVIA Ultra HD, ktoré spája použitie nového 4K zobrazovacieho procesora X 1. Ten má na starosti presnosť zobrazovania farieb, úroveň kontrastu a čistotu obrazu. X 1 najprv obraz analyzuje a následne ho upraví na najvyššiu možnú kvalitu. Modely televízorov X 900 C a X 910 C s ultra tenkou obrazovkou sú prakticky bez rámové a hrúbka ich obrazovky je iba 4,9 milimetra.

Druhá generácia smartfónu s vertikálne zakriveným telom - LG G Flex 2 sa môže pochváliť vylepšeným moderným dizajnom s upravenými polomermi zakrivenia a vyšším výkonom. Jeho 5,5 palcový P-OLED displej zvláda rozlíšenie Full HD. Operačný systém Android 5.0 poháňa výkonný 64-bitový procesor Snapdragon 810 z radu Octa-Core. Zadný kryt smartfónu používa vylepšenú technológiu akéhosi „samo ošetrenia“, ktorá vylepší vzhľad už opotrebovaného povrchu smartfónu.

V oblasti smartfónov sa vlajkovou loďou spoločnosti ASUS stáva nová generácia smartfónu ZenFone 2, ktorý prichádza s vylepšeným dizajnom zaobleného krytu s ultra tenkými hranami, vyrobeného z brúseného hliníka. ZenFone 2 je vybavený kontrastným Full HD IPS displejom s veľkosťou 5,5 palca a má v sebe vstavaný 13 megapixelový fotoaparát. Ten je obohatený bleskom RealTone s režimom Backlight pre fotenie aj vo svetelne náročnejších podmienkach.

Ultra tenký Venue 8 je tablet, ktorý podľa slov výrobcu patrí s jeho hrúbkou 6 milimetrov medzi najtenšie dostupné tablety. Venue 8 má veľkosť displeja 8,4 palca a jeho rozlíšenie je až 2560 na 1600 bodov. Je preto vhodný na podrobné prezeranie fotiek či videí vo vysokej kvalite. Vstavaná kamera má v sebe integrovanú aj technológiu 3D RealSense. Vďaka nej tak používateľ dokáže v záberoch určovať objekty a merať rôzne vzdialenosti. Kamera totiž podrobne detekuje hĺbku priestoru pred ňou.

Používateľov, ktorí majú radi flexibilitu, by mohli osloviť aj nové modely konvertibilného zariadenia YOGA 3 teraz už aj vo verzii s 11,6 palcovým podsvieteným displejom s osadeným novým Core M procesorom alebo v jeho väčšej, 14 palcovej verzii, ktorá sa môže pochváliť procesormi iCore piatej generácie. Modely YOGA 3 ponúkajú dvojkĺbový systém pántov, vďaka ktorým sa zariadenie dá preklápať o celých 360 stupňov podľa potrieb používateľa.

100 miliónov kusov notebookov z radu ThinkPad je už poriadne číslo a pri tejto príležitosti prináša Lenovo nový 14-palcový biznis ultrabook ThinkPad X 1 Carbon. Je vyrobený z uhlíkových vlákien, vďaka čomu je ľahký a veľmi štíhly, s celkovou hrúbkou približne 18 milimetrov. Nový Carbon je poháňaný procesorom iCore piatej generácie. Pri použití technológie RapidCharge sa batéria vie nabiť až na 80 percent jej kapacity za necelú hodinu.