Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Sproutling informuje i predpovedá správanie dieťaťa

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
8. 8. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Bábätká sa nerodia s manuálom, aby sme vedeli, kedy akú presne starostlivosť potrebujú – no je tu niečo, čo aspoň trochu môže pomôcť rodičom v prípade, že si potrebujú odskočiť, alebo majú práve vo vedľajšej miestnosti návštevu. Nenápadné zariadenie Sproutling, ktoré sa pripevní na nohu bábätka, dokáže nielen monitorovať súčasný pohyb, ale i predpovedať, čo nás očakáva.

Kým Intel má podobné zariadenie pre monitorovanie činnosti bábätiek "zabudované" v dupačkách, iné systémy využívajú i kameru. Toto zariadenie s názvom Sproutling je však milým prienikom a tvoria ho tri časti – zdravotne nezávadný silikón tvoriaci časť, ktorú má dieťa pripevnenú na nohe, bezdrôtovú časť v podobe akoby taniera či misky fungujúcu ako dobíjacia stanica a zároveň monitoruje podmienky v izbe ako teplota a Sproutling aplikácia, ktorá informuje rodičov v ich smartfóne. Všetko spája dohromady domáca WiFi sieť.

Podľa tvorcov môže zariadenie vykonávať 16 rôznych meraní v priebehu sekundy, vrátane tepu detského srdiečka, teploty, pozíciu, pohyby, avšak tiež vlhkosť, hlučnosť i množstvo osvetlenia v izbe. Rodičia sa informácie dozvedia prostredníctvo aplikácie v iOS či Androide. Okrem reálnych informácií však systém ponúka i svoje predpoklady, ktoré sú založené na jeho schopnosti učiť sa. Ak vie, že v detskej izbe býva toľko a toľko stupňov, vie potom upozorniť, ak by došlo k náhlej zmene. Tiež dokáže predpokladať čas prebudenia či podľa frekvencie pohybov jeho náladu. Dočkáme sa ho v marci 2015 za cenu 299 dolárov, no v predobjednávkach ho môžete kúpiť za 249 dolárov.