Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

V New Yorku si môžu nabiť smartfón "na každom rohu"

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
20. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť AT&T sa rozhodla poskytnúť Newyorčanom 45 nabíjacích staníc pre mobilné zariadenia - ide o nabíjačky rozmiestnené po uliciach, ktoré zberajú solárnu energiu a poskytujú ju mobilným zariadeniam. Okrem toho obsahujú v sebe i batérie, kde sa ukladá prebytočná energia a poskytujú ju tak aj počas noci.

Čo sa týka životného prostredia, u nás sa zatiaľ môžeme pochváliť novými nabíjacími stanicami pre elektromobily, ktoré spojili východ Slovenska so západom. V zahraničí sú však o krok ďalej. Spoločnosť AT&T nadviazala na svoj minuloročný projekt a momentálne inštaluje do centra New Yorku 45 nových nabíjacích staníc pre mobilné zariadenia. Zaujímavosťou však je, že ide o solárne nabíjačky. Umožnia obyvateľom zdarma nabiť svoj mobil či tablet v prípadoch, že za bieleho dňa ostanú „bez šťavy“.

Solárne nabíjačky na smartfóny v NY

Keďže stanice majú ostať celú sezónu vystavené na milosť počasiu, AT&T ich oproti minuloročným modelom trochu posilnila. Sú odolnejšie a budú sa nachádzať v piatich rôznych štvrtiach vrátane parkov. Môže ich používať každý – aj v prípade, že nie je zazmluvnený so svojím mobilným zariadením u tejto telekomunikačnej spoločnosti. Stanice môžete využívať i počas noci – obsahujú totiž internú batériu, do ktorej sa ukladá prebytočná slnečná energia, ktorá sa nazhromaždí počas letných slnečných dní. Tak čo, kedy sa dočkáme podobných projektov u nás?