Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

OnePlus One: Boj o popredné miesta?

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
23. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Dnes sa svetu definitívne predstavil smartfón OnePlus One, ktorý zatiaľ nie je príliš známy, no s trochou šťastia ho budú predavači ponúkať ako cenovo výhodnú alternatívu k jeho váženejším súperom. OnePlus One totiž vlastní naozaj slušnú výbavu.

Máloktorému neznámemu smartfónu sa už v dnešnej dobe podarí zaujať, alebo rovno preraziť. Je tu však jeden, ktorý v poslednom čase začal mútiť vody svojím príchodom. Dnes má však už za sebou oficiálne predstavenie a vyzerá to tak, že konkurenciu by mohol trochu postrašiť. Obsahuje jedny z najsilnejších parametrov, aké sú momentálne k dispozícii a to všetko za cenu menej ako 300 eur.

V tele z horčíka sa tak predstaví štvorjadrový procesor od Qualcommu – Snapdragon 801 taktovaný na 2,5 GHz, ktorému sekundujú 3 GB pamäte RAM. Displej pripomína neohraničenú plochu, má totiž naozaj iba miniatúrny rámček a jeho veľkosť je 5,5 palca. Disponuje full HD rozlíšením. Vnútorná kapacita úložného priestoru je 16 a 64 GB. Operačný systém má na starosti CyanogenMod 11S, ktorý vychádza z OS Android KitKat. Batéria má slušnú kapacitu 3,100 mAh a celková hmotnosť smartfónu je len 162 g. Fotoaparát na zadnej strane pochádza z dielne Sony – ide o 2.generáciu 13 mpx Exmor. K dobrej správe patrí podpora LTE a dobrý výkon stereo reproduktorov. Zadný kryt sa okrem toho dá vymeniť za drevený, kevlarový alebo textilný.