Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

LG G3 s laserovým autofokusom a UHD videozáznamom

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
27. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Konečne sme sa dočkali oficiálneho zverejnenia a predstavenia tretej generácie známej juhokórejskej rady G, teda novinky LG G3. Je veľmi slušne vybavená po hardwarovej i softwarovej stránke a šplhá sa medzi top smartfóny súčasnosti.

Nová G3jka je konečne vonku - i keď takmer všetky informácie sa postupne objavovali po celom internete. Podľa Juhokórejcov dozrel čas na upgrade jej staršej sestry G2jky. Na ploche 5 a pol palca má IPS displej rozlíšenie QHD, teda 1,440 x 2,560 pixelov. Popritom sa používatelia môžu tešiť až na 538 ppi. Fotoaparát sa dostal na 13 Megapixelov a vyslúžil si aj optickú stabilizáciu a dvojicu LED diód na prisvietenie. Zaujímavosťou je však laserový autofokus. Ten má byť oveľa rýchlejší ako ostatné technológie v automatickom ostrení. Nakrúcať môžete full HD videá (60 fps), no smartfón zvláda i Ultra HD záznam pri 30 fps. Okrem toho i filtruje okolitý, nadmieru silný hluk, napríklad počas poriadnej párty. 

Určite poteší aj elegantný dizajn a hrúbka necelých 9 milimetrov. Výrobca stavil na najnovší Android, teda KitKat 4.4. Ten bude ladiť so štvorjadrovým procesorom Snapdragon 801 s taktom 2,5 GHz a tromi GB pamäte RAM v prípade modelu, ktorý disponuje 32 GB úložného priestoru. V modeli so 16 GB to budú len 2 GB pamäte RAM. Nechýbajú ani štandardné bezdrôtové technológie, vrátane LTE. Batéria má kapacitu 3,000 mAh a smartfón obsahuje šetriace technológie, ktoré predĺžia jej výdrž. Grafiku má na starosti Adreno 330.

Nebude chýbať Knock Code pre odblokovanie smartfónu v podobe určitej frekvencie klopkania prstami po displeji. Novinkou je Smart Keyboard, teda naťahovacia klávesnica v horizontálnom i vertikálnom smere pre komfortné písanie textu. Pri selfie fotografiách sa nemusíte trápiť stláčaním spúšte – stačí, ak ruku stlačíte v päsť. Smartfón pochopí, že ste už nahodili „hollywoodsky úsmev“ a ste pripravení na fotografiu. Platí to pri prednom i zadnom fotoaparáte. 

Smartfón si ochránite vďaka už spomínanému obalu QuickCircle s okrúhlym okienkom. Kedy sa LG G3 dočkáme na Slovensku je zatiaľ otázne, rovnako ako i stanovená cena.