Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Computex 2014: Asus vylepšil Fonepad 7

Computex 2014: Asus vylepšil Fonepad 7
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
3. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Asus predstavuje na Computexe dva nové Fonepady s uhlopriečkami 7 a 8 palcov, ktoré možno na prvý pohľad ani nevyzerajú ako smartfóny – vďaka svojmu „prerastenému“ výzoru. No ako názov vraví, slúžia i na telefonovanie a pohodlné browsovanie či sledovanie filmu. Sú vybavené 3G modulom a duálnou SIM kartou.

Asus na Computexe 2014 v Taiwane ohlásil nástupcov svojho modelu Fonepad 7 – a tento raz prináša i možnosť 8-palcovej uhlopriečky. Oba modely obsahujú 64-bitovú verziu procesoru od Intelu s vylepšenou spotrebou a rýchlosťou. Ide o štvorjadrový procesor Atom Z3560 s frekvenciou 1,8 GHz. Samotný IPS displej má rozlíšenie 1,280 x 800 pixelov a operačný systém beží na Androide verzie 4.4 KitKat.

Oba reproduktory si našli svoje miesto v prednej časti a sú vybavené technológiou Asus SonicMaster. Sú tu i dva fotoaparáty, predný s rozlíšením 2 mpx a zadný s 5 mpx. Nechýba štandard v podobe 3G modulu a Fonepady obsahujú i duálnu SIM kartu. Rozdiel je v krytoch zadných častí – kým sedmička má pogumované ukončenia, osmička tu má textúru s jamkami. 

(titulný obrázok Asus Fonepad 7, obrázok v texte Asus Fonepad 8)