Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Gear Live: Hodinky s hlasovým ovládaním a novým OS

Gear Live: Hodinky s hlasovým ovládaním a novým OS
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
27. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Samsung predstavil hodinky Gear Live, ktoré ako prvé zariadenie od tohto výrobcu vlastnia nový operačný systém Android Wear. Obsahujú Super AMOLED displej, sú vode a prachu odolné a nechýba ani snímač srdcového tepu.

Na tohto týždňovej Google konferencii sa to doslova hemžilo novinkami. Novinky ukázala Motorola, predstavil sa nový operačný systém Android Wear vo viacerých zariadeniach (Samsung, LG, Motorola) a Google ukázal svoju lacnú alternatívu k Oculus Riftu. Pozornosť si však získali aj vode a prachu odolné hodinky od Samsungu – Gear Live (IP67). Po hodinkách Gear 2 sú tu tak nástupcovia - i keď s inými prednosťami. Obsahujú Super AMOLED displej, na výber ponúkajú rôzne typy ciferníka, či okamžitý prístup k budíku vďaka jednému dotyku. Nechýba ani merač srdcového tepu. Remienok je vymeniteľný, dostupné sú farby vínová a čierna.

Andorid Wear, o ktorom sa toľko rozpráva, ponúka viacero aplikácií a umožňuje tak sledovať najnovšie príspevky na sociálnych sieťach, novinky z preferovaných aplikácií pre chatovanie, aktualizačné oznamy či správy. Horúcou novinkou je hlasové ovládanie na základe „čarovnej formulky OK, Google“ a môžete sa tak spýtať napríklad OK, Google, aké je skóre zápasu? Alebo OK, Google, kedy mi letí lietadlo? Rovnako však aj privoláte taxík, odošlete správu a omnoho viac. Výhodou je, že Gear Live môžu byť spárované s akýmkoľvek zariadením so systémom Android 4.3 a vyšším. Zatiaľ sa na Slovensku však s nimi nestretneme.

„Zmyslom najnovšie uvádzaných hodiniek Gear Live s Androidom Wear je ponúknuť ľuďom lepší prístup k užitočným informáciám v okamihu, kedy to potrebujú, a doslova na prvý pohľad. Sme veľmi radi, že môžeme pri uvedení tejto novinky úzko spolupracovať so spoločnosťou Samsung. Vďaka batérii s celodennou výdržou a živému zobrazeniu prinášame ešte inteligentnejšie nositeľné zariadenie,“ vraví Sundar Pichai, Senior Vice President, Android, Chrome & Apps spoločnosti Google. 

Displej

1,63” Super AMOLED (320 x 320)

OS

Android Wear

Procesor

1,2 GHz

Služby Google

Google Now, Google Voice, Google Maps & Navigation, Gmail, Hangouts

Pridané funkcie

Oznámení (SMS, E-mail, etc.)

Monitorovanie srdečného tepu

Odolnosť proti prachu a vode (IP67)

Výmenný remienok, Farebné varianty: Čierna a vínovočervená

Konektivita

Bluetooth v 4.0 LE

Senzory

Akcelerometer, gyrosnímač, kompas, merač tepovej frekvencie

Pamäť

RAM: 512 MB

Úložný priestor: 4 GB interná pamäť

Rozmery/Váha

37,9 x 56,4x 8,9 mm, 59 g

Batéria

Štandardná batéria, Li-ion 300 mAh